Prelegenci

Piotr Dymon

ratownik medyczny czynny zawodowo od 25 lat,  od 17 lat pracuje jako dyspozytor medyczny, od 12 lat - ratownik medyczny z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych

Aktualnie, ponownie przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych, przewodniczący Prezydium Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych - współtwórca powstania KPRM, wielokrotny uczestnik spotkań w ministerstwie zdrowia (od objęcia teki ministra zdrowia przez Łukasza Szumowskiego) dotyczących zmian i legislacji zawodu ratownika medycznego oraz Ustawy o PRM , wielokrotnie negocjator poprawy warunków pracy, płacy w czasie spotkań z ministerstwem zdrowia z ramienia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych,sygnatariusz większości Porozumień z Ministerstwem Zdrowia w powyższym zakresie.

Jeden z inicjatorów i autorów projektu Ustawy o zawodzie ratownika medycznego w ostatniej wersji przekazanej do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Uczestnik kilku posiedzeń Komisji Zdrowia w zakresie zmian w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz zawody ratownika medycznego.

Uczestnik kilku spotkań Zespołu Trójstronnego Dialogu Społecznego ds. wynagrodzeń w ochronie zdrowia.

Instruktor i trener Pierwszej pomocy, prowadzący seminaria dla ratowników medycznych głównie z zakresu zmian prawno-legislacyjnych w zawodzie ratownika medycznego oraz dotyczących wynagrodzeń, organizator i współorganizator kilkunastu zjazdów, sympozjów dla ratowników medycznych 

Karol Haska

Ratownik medyczny, który w 2009 r. ukończył studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne UMK w Toruniu CM im. Rydygiera w Bydgoszczy oraz II stopnia na kierunku zdrowie publiczne w 2011 r. Od 2009 roku praca w ZRM oraz SOR. W latach 2010-2014 nauczyciel przedmiotów zawodowych w policealnej szkole medycznej. Od 2019-2020 wykładowca akademicki UWM w Olsztynie. Organizator i prelegent seminariów dla ratowników medycznych, szkoleń, kursów z pierwszej pomocy oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

Damian Mackiewicz

Ratownik medyczny – kierowca w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie, starszy specjalista ds. rozpoznawania zagrożeń w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie. Zajmuje się consultingiem i outsourcingiem w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego.

Tadeusz Miłowski

Ratownik medyczny, magister pedagogiki, absolwent ratownictwa medycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nauczyciel akademicki Katedry Ratownictwa Medycznego SZP Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, pracownik dydaktyczny Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Prowadzi zajęcia na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym. Pracuje w ratownictwie od 1996 roku na różnych stanowiskach m.in. jako kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego, członek załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownik Wodnego Zespołu Ratownictwa Medycznego, ratownik i wieloletni koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ratownik motocyklowego ZRM. Członek Zespołu ds Oceny Funkcjonowania Systemu PRM. Zajmuje się problematyką pomocy udzielanej przez świadków w miejscu zdarzenia, systemu bezpieczeństwa wewnątrzszpitalnego, systemów segregacji medycznej, działania szpitala w warunkach katastrofy, diagnostyki i leczenia w miejscu opieki nad pacjentem. Opracował koncepcję i wdrożył system bezpieczeństwa wewnątrzszpitalnego  Zespół Szybkiego Reagowania (2005), Systemu Triage Manchester w SOR (2011), Procedury Działania Szpitala w Warunkach Katastrofy (2013) w SP ZOZ MSWiA z WMCO w Olsztynie. Instruktor międzynarodowych organizacji ratowniczych (na kursach Pre-Hospital Trauma Life Support, International Trauma Life Support, Paediatric Advanced Life Support, Advanced Cardiac Life Support, Basic Life Support – Automatic External Defibrillator). Uczestnik i organizator Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, autor publikacji z zakresu ratownictwa, prelegent na licznych konferencjach, organizator olsztyńskich spotkań „Ratownictwo po Godzinach”.

Adam Więcek

ratownik medyczny (także pielęgniarz w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej opieki), absolwent Akademii Medycznej w Warszawie na kierunku Zdrowie Publiczne ze specjalnością ratownictwo medyczne. W zawodzie od czerwca 2007 r. ( SOR MSWiA w Poznaniu, WSPR w Olsztynie, Zakład Karny w Barczewie, Areszt Śledczy w Olsztynie).  Od października 2018 r. pełni służbę w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni jako starszy instruktor cyklu nurkowego sekcji szkolenia medycznego. Posiada kwalifikacje kierownika prac podwodnych, nurka inżynierii, operatora komory dekompresyjnej. Uczestniczył w kursie dla pielęgniarek hiperbarycznych z medycyny nurkowej i hiperbarycznej w Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej GUMed. Pracuje w ZRM w WSPR w Olsztynie.

Robert Adamiak

Specjalista zdrowia publicznego (główny dyspozytor medyczny, zastępca głównego dyspozytora medycznego) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie od 2020r.

magister pielęgniarstwa od 2023 r., pielęgniarz w nocnej i świątecznej opiece medycznej
magister przysposobienia obronnego i obrony cywilnej.

Od 2003 r. ratownik medyczny, kierownik ZRM, kierowca-ratownik medyczny w WSPR i TS "MEDITRANS" w Warszawie, a od 2016 r. także dyspozytor medyczny

Kierowca-ratownik medyczny w SPZOZ „RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach od 2020 r .

Prelegent BLS wśród dzieci młodzieży,  instruktor pierwszej pomocy w szkole nauki jazdy i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Tomasz Radzikowski

Specjalista zdrowia publicznego (zastępca głównego dyspozytora medycznego, dyspozytor przyjmujący i wysyłający) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie od 2020r.

Od 2002 r. ratownik medyczny, kierownik ZRM w SPZOZ „RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach., od 2008 r. dyspozytor medyczny. Lider zespołu transportu medycznego w SPZOZ „RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego I Transportu Sanitarnego w Siedlcach.

Kilkukrotny uczestnik mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym.

Prelegent BLS wśród dzieci i młodzieży.

Przemysław Kander

Ratownik medyczny, informatyk. Z medycyną związany od 18 lat. Niemalże od samego początku pracujący na stanowisku dyspozytora medycznego. Ponadto wieloletni wykładowca na kursach doskonalących, sympozjach i studiach podyplomowych WSG w Bydgoszczy oraz pełniący funkcję biegłego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie. W ciągu kariery zawodowej uczestnik niezliczonej ilości kursów specjalistycznych zarówno związanych z medycyną, jak i branżą IT.

Grzegorz Rzońca

Ratownik medyczny, absolwent wydziału ratownictwa medycznego Akademii Medycznej w Gdańsku, magister pedagogiki. Pierwsze kroki związane z szeroko pojętym ratownictwem stawiał w roku 1996, jako „młody pracownik" Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. W latach 2006 – 2012 pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu MSWiA w Olsztynie, a od marca 2012 dyspozytor medyczny w WSPR Olsztyn. W latach 2014 – 2018  członek Zespołu przy Ministerstwie Zdrowia ds. spraw rozwoju SWDPRM, następnie członek Zespołu przy MZ ds. opracowania algorytmu dla zbierania wywiadu medycznego przez dyspozytorów medycznych. Prelegent kursów organizowanych przez WSG Bydgoszcz. Aktualnie – nadal pracuje w WSPR Olsztyn, a od 2021r. jest kierownikiem oddziału Dyspozytorni Medycznej w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim W Olsztynie

2023 © Forum Medyczne